Стоматология C.D. Clinic

м. Київ
вул. Гарматна 38 А
Щоденно
з 9:00 до 19:00

Лікування карієсу

Одним з найбільш поширених захворювань зубів, з якими щодня доводиться стикатися стоматологам, – це карієс.

Карієс – це патологічний процес, який протікає в твердих тканинах зуба і виникає в силу різних причин. Він може виникнути через надмірне вживання в їжу солодких продуктів або бути супутником деяких хронічних захворювань, наприклад, цукрового діабету. Причиною його виникнення може бути і спадкова схильність. Процес розвитку карієсу може протікати досить повільно, в чому і полягає його підступність.

Ще наші предки намагалися його лікувати різними способами. Сучасні стоматологи, маючи потужну медичну технологічну базу і застосовуючи новітні методики, прекрасно справляються з проблемою карієсу. Головне, вчасно звернутися до лікаря, а не терпіти сильний біль.

Види карієсу і особливості його лікування

Початковий карієс

Початковий карієс або «стадія плями» – це перша стадія карієсу при якій з’являється матове, світла або жовта пляма. Емаль зуба на цій стадії можна відновити за допомогою використання спеціальних паст і проведення професійної ремінералізуючої терапії і фторування.

 

Поверхневий карієс

Це – перший етап захворювання, при якому виявляються неглибокі поразки емалі.

Про те, що карієс починає діяти, повідомляють періодичні болі, які виникають після вживання надмірно кислих або солодких продуктів і напоїв, а також під час прийому холодної або гарячої їжі, при температурних перепадах мінливої ​​погоди.

Під час лікування цього виду карієсу видаляють уражену ділянку емалі і наносять матеріал ,що повністю імітує тканину зуба. Після ефективного лікування емаль зуба повністю відновлюється, а каріозна пляма зникає.

Щоб Вас не вразило це поширене захворювання, треба всього лише в профілактичних цілях періодично відвідувати кабінет зубного лікаря.

Середній карієс

При такому вигляді карієсу крізь емаль зуба просвічується темна пляма, а пізніше – і темна порожнина в самому зубі. На цьому етапі захворювання разом з емаллю пошкоджується і дентин – тверда тканина зуба, в якому карієс швидко прогресує і утворює велику каріозну порожнину.

Ознаки ураження середнім карієсом ті ж, що і при поверхневому. Але при входженні в хронічну стадію хворобливі відчуття можуть бути і відсутніми.

Лікування проводиться під місцевою анестезією. Лікар видалить пошкоджені тканини, обробить ротову порожнину антисептичними засобами, встановить прокладки і поставить постійну сучасну пломбу.

Глибокий карієс

Якщо у Вас глибокий карієс, то це означає, що Ви запустили здоров’я своїх зубів .Це – найнебезпечніша стадія розвитку захворювання, при якій дивуються глибинні шару дентину. Він розм’якшується і змінює свій натуральний колір. Під поверхневим шаром зубної емалі з’являється велика каріозна порожнина.

Може бути кілька причин виникнення глибокого карієсу, а саме:

– своєчасно невилікуваний поверхневий або серединний карієс;

– неправильно встановлені пломби;

– дефекти і відколи зубів.

Симптомами цього виду карієсу є хворобливі відчуття при зондуванні каріозної поверхні, гострий біль при попаданні їжі.

При лікуванні каріозну порожнину очищають від розм’якшеного дентину і пломбують, попередньо знеболивши. Після лікування глибокого карієсу зуб зберігається здоровим навіть при серйозні руйнування дентину. В іншому випадку карієс може вразити пульпу, і тоді буде потрібно видалення м’яких тканин пульпи, зубного нерва, а в самих запущених стадіях навіть всього зуба.

 

Наша клініка допоможе Вам забути про проблему з зубами, і Ви завжди будете випромінювати променисту посмішку !!!