Мікроімпланти

Мініатюрні гвинти або мікроімплатни з’явилися відносно недавно, але стали незамінними помічниками в ортодонтичному лікуванні. Вони необхідні для забезпечення переміщення зубного ряду й встановлюються в кісткову тканину щелепів. Застосування мікроімплантів дозволило значно поліпшити результати ортодонтичного лікування й не залежати від зовнішніх факторів.

Особливості застосування мікроімплантів

Конструкція мікроімпланта складається з крихітного гвинта товщиною до 2 мм, довжиною 6-12 мм. Мінівінт не імплантується, а вкручується в кісткову тканину безболісно за 15 хвилин й, при необхідності, викручується за 2 хвилини. Його вводять в ясна під місцевою анастезією після виконання рентгена щелепи. Головка конструкції залишається над м’якими тканинами, але для переміщення зубів на неї виявляється ортодонтичне зусилля за допомогою еластичних матеріалів або пружин. Вироби виробляються з інертного металу – титану, що містить в складі чисту речовину до 99%. Цей матеріал не провокує алергічних реакцій, а вироби максимально безпечні й не відторгаються. По всій довжині виробу розташовано різьблення, що забезпечує надійне кріплення гвинта в кістки.

 

Мінівінт застосовують у лікуванні, коли потрібно переміщення одного зуба без зміни положення сусідніх. Завдання особливо ускладняється при необхідності зрушити моляр з опорою на невеликій сусідній зуб. І щоб зуби не зсувалися в непотрібному напрямку, ідеальним варіантом буде застосування мінівінтов. З їх допомогою також можна лікувати ортодонтичні проблеми без видалення здорового зуба. Такий виріб допомагає виправляти прикус без еластика, для чого розміщення гвинта проводиться за останнім зубом щелепи з наступним підтягуванням всього зубного ряду. Дана методика дозволяє лікарю максимально контролювати процес корекції з мінімальною участю дій пацієнта.

 

Мікроімпланти високо популярні в сучасній ортодонтії за рахунок ряду незаперечних переваг:

  • Прискорення лікувального процесу на 20-40% на відміну від брекет-систем
  • Отримання точних, прогнозованих результатів корекції
  • Отримання стабільного результату у лікуванні
  • Відсутність необхідності видалення зубів при перехресному або відкритому прикусі й інших серйозних проблемах
  • У деяких ситуаціях можна встановлювати невелику кількість брекет-систем, або зовсім не використовувати їх
  • Припускається використання різних сегментарних дуг
  • Зменшення травмуючої дії брекетів, завдяки компактній конструкції мікроімпланта
  • Можливість застосування ортодонтичної тяги
  • Здійснення контролю пересування області корекції.

Ідеальна опора

Прості в експлуатації мікроімпланти сьогодні є гідними конкурентами дентальних опор. Вони встановлюються при вираженій скупченості зубів, надмірному прорізуванні зуба, де відсутній протилежний зуб-антагоніст, при вялоподібної розбіжності зубів, глибокому відкритому або перехресному прикусі, ясенний усмішці та наявності інших проблем за рекомендацією лікаря.


Мікрогвинти протипоказані до установки при хронічних захворюваннях, що перешкоджають швидкому загоєнню рани, захворюваннях ендокринної системи, а також пацієнтам з нікотиновою залежністю, що провокує запалення й з повільним загоєнням тканин в місцях установки.

 

Незважаючи на високу вартість мініатюрних гвинтів, що імплантуються в нижнє- або верхньощелепну кістку пацієнтів, популярність таких процедур стрімко зростає. Цей факт обумовлюється бездоганним результатом у лікуванні, для чого кожна клініка бажає мати кращі пристосування й матеріали від кращих виробників.