Стоматология C.D. Clinic

м. Київ
вул. Гарматна 38 А
Щоденно
з 9:00 до 19:00

Лікування захворювань ясен

Хворі зуби, звичайно, доставляють масу неприємностей людині, але і запалені ясна також не додають приємних відчуттів. Чому ж вони хворіють?

 

Причини запалення ясен

  1. Гінгівіт. Це захворювання виникає через недотримання елементарних гігієнічних процедур по догляду за ротовою порожниною. В результаті попадання токсичних речовин, які є продутому життєдіяльності мікроорганізмів, ясна запалюються, стають дуже чутливими до різної їжі, можуть з’явитися кровотеча і набряки, змінюється колір з рожево-червоного на синюшний.
  2. Пародонтит. Якщо зуби стали більш нестійкими, рухливими, і стоматолог визначає присутність пародонтальних кишень, то це означає, що запальний процес перейшов у нову стадію захворювання – пародонтит.
  3. Травмування ясен. Може статися при неправильній установці пломби або при побутової травмі в результаті удару ясен. В результаті може розвинутися запальний процес з виділенням гною і набряком ясен.

 

Захворювання ясен і їх лікування

Лікування запалених ясен при гінгівіті або парадонта залежить від причини появи захворювання і стадії її занедбаності. В першу чергу, стоматолог направляє пацієнта на рентген, щоб точніше встановити діагноз. Якщо з’ясується, що недуга розвивався через накопичення зубних відкладень, то лікар очистить поверхню зубів від нальоту, а також дасть рекомендації пацієнту з приводу дотримання гігієнічних норм по догляду за ротовою порожниною.

 

Якщо ж хвороба ясен запущена, то буде зроблено оперативне втручання у вигляді виконання процедури шинування – стягування зубів міцною тонкою ниткою, яка дозволяє здійснити міцний горизонтальний зв’язок між сусідніми зубами.

 

Причини кровоточивості ясен

Під час запального процесу в яснах може бути виникнути їх кровоточивість. Існує кілька причин їх кровоточивості:

  • мікротравми в результаті використання зубочисток або занадто активної чистки зубів;
  • пошкодження їжею – кісточками або хрящиками;
  • недотримання гігієнічних норм;
  • хронічні захворювання організму;
  • погана згортання крові;
  • хімічне роздратування від токсинів, що утворюються в результаті згоряння тютюнових виробів або курильних сумішей;
  • зміна гормонального фону (спостерігається у вагітних).

 

 

Профілактичні заходи щодо попередження кровоточивості ясен

В першу чергу, правильно робіть чистку зубів, без надмірної старанності, використовуючи м’яку щітку. Купуйте якісну зубну пасту, використовуйте зубну нитку. Приділяйте належну увагу чищенні язика, на якому накопичується велика кількість різноманітних бактерій, спеціальною щіткою. Періодично міняйте зубні щітки хоча б раз в три-чотири місяці.

 

Ефективним профілактичним методом проти кровоточивості ясен є полоскання ротової порожнини, яке необхідно проводити після кожного прийому їжі, звичайної кип’яченою водою або спеціальним засобом, купленим в аптеці.

 

Необхідно своєчасно видаляти зубний наліт, який є розсадником бактерій і мікроорганізмів.

 

Треба постаратися зменшити в своєму меню дуже гостру, солону або кислу їжу, яка подразнює слизову оболонку рота.

Наша клініка допоможе Вам забути про проблему з зубами і яснами, і Ви завжди будете випромінювати променисту посмішку!!!