Стоматология C.D. Clinic

м. Київ
вул. Гарматна 38 А
Щоденно
з 9:00 до 19:00

Ортодонтична стоматологія

Ортодонтична стоматологія – це розділ стоматології, який займається вивченням причин, а також діагностикою зубощелепних аномалій, розробляє методики їх корекції.

В першу чергу, лікар-ортодонт займається корекцією прикусу з використанням певних конструкцій і розробляє профілактичні способи вирішення цієї проблеми.

 

Причини і наслідки неправильного прикусу

Як правило, неправильне розташування зубів спостерігається і розвивається ще в дитинстві. Це може бути наслідком ряду причин:

– родова травма (змінюється будова зубочелюстного скелета);
– штучне вигодовування (нижня щелепа недорозвинена у порівнянні з верхньої);
– шкідливі звички (малюк довго смоктав пустушку або палець, що, в кінцевому підсумку, призвело до збільшення відстані між верхніми і нижніми зубами);
– часті простудні захворювання або хронічний синусит (вимушене дихання через рот може змінити будову лицьової частини черепа).

Виявлення конкретних причин формування неправильного прикусу на ранній стадії розвитку захворювання – запорука подальшого успішного лікування. Адже в дитячому віці лікар-ортодонт може встановити знімну пластину, а виявлення проблеми з прикусом у дорослої людини може вирішити тільки установка брекетів.

Принцип ортодонтичного лікування

Для виправлення ортодонтических дефектів використовують різні конструкції. Завдяки їм з’являється можливість впливати на розташування зубів в зубному ряду. Під помірним тиском ці засоби вирівнюють зуби і нормалізують роботу м’язів обличчя. На відміну від інших видів лікувальних процедур в стоматології, лікування у лікаря-ортодонта вимагає досить тривалого періоду часу.

Засоби для ортодонтичного лікування

Для виправлення неправильного прикусу застосовують такі конструкції:

– брекети;
– знімні апарати;
– ретейнери.

 

Найбільш поширеною конструкцією на практиці є незнімні брекети. Вони виготовляються з різних матеріалів, а саме:

– сапфірові;
– керамічні;
– металеві;
– пластмасові;
– комбіновані.

 

Знімні ортодонтичні конструкції – це зубні пластини, які представляють собою апарат з металевої дуги на пластиковій основі, по краях якої розташовані гачки для кріплення.

Ретейнери – це конструкції, які покликані закріпити результат, отриманий після носіння брекетів. Їх установка допомагає правильній фіксації зубів, закріплюючи отриманий позитивний результат.

Основний принцип лікування в ортодонтії – повільне збільшення тиску на зубний ряд за допомогою спеціального гвинта. При виборі між пластиною і брекетами, лікар пояснить важлива відмінність перших від других. Наприклад, при установці пластини є можливість при необхідності її зняти під час сну або прийому їжі. Такий спосіб ортодонтичного лікування може бути рекомендований в наступних випадках:

 – при запобіганні зсуву зубів;
– при порушенні в розвитку щелепних дуг;
– при звуженому піднебінні;
– при занадто швидкому або повільному темпі розвитку щелепи.

 

Наша клініка допоможе Вам забути про проблему з зубами, і Ви завжди будете випромінювати променисту посмішку !!!