Стоматология C.D. Clinic

м. Київ
вул. Гарматна 38 А
Щоденно
з 9:00 до 19:00

Часткове протезування

Незважаючи на появу нових технологій і матеріалів в галузі стоматології, знімне протезування, як і раніше, є популярним і досить затребуваним. Адже, на жаль, не у всіх пацієнтів є можливість, в першу чергу, фінансова, встановлювати сучасні імпланти. І тут завжди виручать знімні зубні протези – повні або часткові.

Види знімних зубних протезів:

  • поодинокі (робляться на один зуб);
  • часткові (встановлюються на кілька сусідніх зубів);
  • повні (на одну щелепу цілком)
Також вони відрізняються матеріалом, з якого виготовлені: акрил, нейлон або силікон.

Бюгельне протезування

Це – різновид знімного протезування зубів, в конструкції якого використовується легка металева дуга, яка дозволяє використовувати для опори не тільки ясна, але і власні зуби. У бюгельного протеза компактний вид, він досить зручний, довговічний і міцний.

Виготовлення знімних зубних протезів

В першу чергу, лікар робить рентгенівський знімок протезованих зубів, знімає зліпок, направляє ці дані в лабораторію для виготовлення протеза. Після того, як конструкція готова, відбувається примірка протеза. Треба відзначити, що якщо раніше протези робили по примітивним зліпкам, не здатними дати техніку повну картину про особливості будови ротової порожнини пацієнта, то зараз, завдяки вдосконаленій технології при знятті зліпка і при подальшому виготовленні протеза, фахівець зробить знімний зубний протез максимально анатомічно правильним. Це сприяє уникненню дискомфорту і порушень прикусу у пацієнта в подальшому.

Фіксація знімних зубних протезів

Установка повних знімних нейлонових або акрилових протезів відбувається за одним і тим же принципом – за допомогою присмоктування їх до ясен і за допомогою природних виступів щелеп. Щоб зчеплення було досить міцним, рекомендують використовувати спеціальний клей. Але при заміщенні всього зубного ряду такий спосіб фіксації зубного протеза «на присосках» є ненадійним. Іноді, з метою більш міцного кріплення акрилових конструкцій встановлюють міні-імплантати, на які фіксується основа протеза. У нейлоновому знімному протезуванні дана методика не використовується.

Як звикнути до знімних зубних протезів

До сторонніх предметів в роті, якими є зубні протези, треба звикнути. Ось кілька простих рекомендацій:
  • для відновлення артикуляції і щоб уникнути дефектів мовлення читайте вголос, намагаючись промовляти слова максимально чітко;
  • для відновлення жувальної функції спершу вживайте м’якшу і невязку їжу, великі шматки розріжте на дрібні, намагайтеся поменше відкушувати, побільше відрізати ножем, але при цьому потроху збільшуйте жувальну навантаження.

Ремонт знімних зубних протезів

Ремонт знімних зубних протезів необхідний в разі пошкодження самих штучних зубів або ж через пошкодження основи. На жаль, в останньому випадку буде потрібно його повна заміна, так як силіконова, нейлонова або акрилова конструкція відливається один раз і ремонту не підлягає. Такі особливості знімного протезування зубів.

Наша клініка допоможе Вам забути про проблему з зубами, і Ви завжди будете випромінювати променисту посмішку!!!