Стоматология C.D. Clinic

м. Київ
вул. Гарматна 38 А
Щоденно
з 9:00 до 19:00

Лікування молочних зубів

Молочні зуби у дітей, як і постійні, мають коріння, канали, і вони тримаються в яснах так само, як і у дорослих. Коли настає час зміни зубів на постійні, коріння молочних зубів розсмоктуються і видалення молочного зуба проходить набагато легше.

У дитячій стоматології найчастіше зустрічаються такі захворювання, як карієс, пульпіт і періодонтит.

Карієc зубів у дітей

Карієc зубів у дітей протікає трохи інакше, ніж у дорослої людини. На молочних зубах дуже тонка емаль, особливо в областях між зубами і у краю ясен. З цієї причини мікроби з нальоту легко добираються до дентину – основної тканини зуба. Вона набагато м’якше емалі і руйнується ще швидше. В емалі ураженого карієсом молочного зуба видно лише маленький отвір, однак всередині руйнування можуть бути набагато ширшими.

Карієc може зруйнувати дентин молочного зуба настільки, що бактерії потраплять на пульпу зуба дитини. Тоді починається ускладнення карієсу – пульпіт.

Варто зазначити, що у маленьких дітей в молочних зубах пульпа не настільки чутлива, і дитина може не відчувати болю навіть при наявності захворювання. Це пов’язано з анатомічними особливостями молочних зубів. Тому, якщо дитина не скаржиться на біль, це не означає, що з зубами у нього все нормально. А коли мікроби потрапили на пульпу зуба, вона починає швидко гнити, а бактерії проникають ще далі – в корінь зуба.

Ускладненнями карієсу молочних зубів є періодонтит. Мікроби з кореня зуба потрапляють в навколишні тканини, запалюється кістка. У дитини підвищується температура, виникають сильні болі, розпухає щока. Периостит – запалення окістя – дуже серйозне і небезпечне захворювання, виникнення якого не можна допускати.

Лікування молочних зубів

Карієс молочних зубів добре піддається лікуванню, він лікується  швидко і ефективно. При лікуванні ураженого молочного зуба видаляються всі хворі розм’якшені тканини, які вразили мікроби. Зуб, вражений карієсом, стерилізується, а дірочка герметично закривається спеціальними пломбувальними засобами. Після цього вхід в молочний зуб мікробам закритий. Тепер він зможе дожити до зміни молочних зубів на постійні.

Лікування пульпіту та періодонтиту

Лікування пульпіту і лікування періодонтиту молочного зуба – це окрема історія. Варто лише зазначити, що чим пізніше розпочато лікування, тим гірше прогнози у ураженого зуба. Такий, сильно зруйнований зуб може не дожити до своєї зміни молочних зубів (молочні зуби починають заміщатися корінними з шести-семи років, а зміна молочних зубів закінчується, як правило, в дванадцять-тринадцять років).

Деякі батьки вважають, що немає сенсу лікувати молочні зуби, так як вони все одно випадуть і зміняться на постійні. Це – велика помилка, тому що зупинити запальний процес і видалити джерело інфекції в ротовій порожнині просто необхідно. Адже наявність безлічі хвороботворних мікробів в роті малюка веде до зниження імунітету, до підвищення ризику виникнення різних гострих респіраторних захворювань, фарингіту, ларингіту, а також хвороб шлунково-кишкового тракту.

Ще одним важливим фактором в лікуванні молочних зубів є психологічний. Якщо у дитини чорні зуби, зруйновані карієсом, з рота йде неприємний запах, навряд чи це додасть йому впевненості в спілкуванні з оточуючими його дітьми і дорослими.

 

Наша клініка допоможе Вам забути про проблему з зубами і яснами, і Ви завжди будете випромінювати променисту посмішку !!!