Стоматология C.D. Clinic

м. Київ
вул. Гарматна 38 А
Щоденно
з 9:00 до 19:00

Тимчасове протезування

При відновленні зруйнованих або втрачених зубів, процес реставрації яких може зайняти тривалий проміжок часу, використовують метод тимчасового протезування.

 

В яких випадках використовують тимчасові протези

На період часу, коли проводиться протезування передніх зубів, який необхідний фахівцю на виготовлення постійної конструкції. Адже коронки, мости, коронки на передні зуби технік конструює в спеціальній лабораторії по зліпкам, які були зняті з певних зубних рядів пацієнта, які готують до постійного протезування. А людині в цей підготовчий період доводиться ходити або з «дірочкою» замість зуба, або з підготовленим для протеза обточеним зубом-штирем. До того ж, ще один негативний момент в такому очікуванні – що виникають труднощі з пережовування їжі і промовою.

 

У цих ситуаціях і приходить на допомогу тимчасовий зубний протез. Він допомагає відновити естетичну усмішку при відсутності передніх зубів, що дуже важливо з психологічної точки зору. Відновлює жувальну функцію, одночасно оберігаючи зуб від попадання слини і залишків їжі. І ще одна важлива деталь: забезпечує звикання пацієнта до носіння постійного протеза в подальшому.

 

 

Види тимчасових зубних протезів

Тимчасові зубні протези поділяються на знімні і незнімні.

 

Перші по-простому, в побуті називають «метеликами», а «по-медичному» – іммедіат-протезами. Як правило, це один або два штучних зуба, які виготовляються зі спеціальної гіпоалергенної пластмаси. Вони з боків забезпечені нейлоновими «пелюстками», щоб кріпитися на сусідні з протезованими здорові зуби. Сучасні матеріали, що застосовуються в стоматології, роблять кріплення таким що їх важно відрізнити від м’яких тканин ротової порожнини, а сам зуб – від натурального. Такий протез повністю імітує анатомічну форму і колір емалі сусідніх зубів.

 

До другого виду тимчасових протезів можна віднести мостовидні конструкції і коронки. Вони нанизуються на обточені зуби на період виготовлення постійних протезів або ж на дентальні імплантати на час їх приживлення.Адже при імплантації дуже часто є протипоказання для швидкого навантаження імплантів постійними коронками, так як йому потрібен часовий відрізок для звикання і приживлення. Важка постійна керамічна або металокерамічна коронка не сприяє нормальному розвитку цього процесу. У таких ситуаціях тимчасові пластмасові коронки, які легше постійних, найкраще підходять для носіння під час періоду приживлення імпланта.

Протипоказання до установки тимчасових зубних протезів

На жаль, є кілька протипоказань для тимчасового протезування. Якщо стоматолог побоюється з приводу нормального приживлення імпланта, то від постановки тимчасової коронки краще відмовитися. Що стосується «метеликів», то, як показує практика, вони не мають істотних протипоказань. Також завжди необхідно пам’ятати про гігієну ротової порожнини і про наявність у пацієнта запального процесу м’яких тканин в зоні протезування, які є протипоказаннями для тимчасового протезування до повного усунення проблеми.

 

Тимчасове протезування. Вартість:

Тимчасова коронка450грн
Тимчасова коронка 3Д друк1210грн
Тимчасова коронка фрезерована, для тривалого носіння2680грн
Тимчасовий протез, протез-метелик2950грн

Наша клініка допоможе Вам забути про проблему з зубами, і Ви завжди будете мати променисту посмішку!