Стоматология C.D. Clinic

м. Київ
вул. Гарматна 38 А
Щоденно
з 9:00 до 19:00

Лікування каналів зуба

Захворювання каналів зубів – найпоширеніший вид хвороб ротової порожнини.

Основними причинами руйнування пульпи – пухкої волокнистої сполучної тканини з великою кількістю нервових закінчень, кровоносних і лімфатичних судин, яка заповнює порожнину зуба – є такі:

– проникнення бактерій з глибокої каріозної порожнини;
– пошкодження зуба через травму;
– захворювання ясен.

Для ефективного лікування потрібно провести видалення нездорової пульпи. Давайте розглянемо, в яких випадках треба якомога швидше провести цю процедуру.

  1. Бактерії викликають запалення зуба – пульпіт, якщо карієс досягає його порожнини. У Вас можуть викликати занепокоєння нудні, що тянущі болі під час прийому холодної або гарячої їжі, при температурних перепадах мінливої погоди. Також біль в зубі може бути і без якихось видимих причин.
  2. Пульпіт може розвиватися і без наявності неприємних відчуттів. Але якщо Ви відчуваєте різку пульсуючий біль, якщо зуб реагує на температурні подразники – це один із сигналів, що пульпа запалена.
  3. Несвоєчасне лікування пульпіту сприяє тому, що інфекція, що знаходиться в кореневих каналах, перейде в білякореневу тканину, що викличе в них запальний процес – періодонтит. В цьому випадку відбудеться пошкодження кістки в основі зуба. Це захворювання викликає болі, які посилюються при натиску на зуб під час прийому їжі, появі набряку, підвищення температури тіла.
  4. Іноді періодонтит викликає лише невеликі неприємні відчуття в області хворого зуба. Ви помічаєте зміну кольору коронки або періодичну появу свища з гнійним виділенням на яснах. У таких випадках без своєчасного правильного лікування зуб, найімовірніше, необхідно буде видалити.

Які лікувальні процедури виконуються при лікуванні кореневих каналів зуба

Процес лікування каналів зуба включає наступні дії:

  – очищення кореневих каналів сучасними ручними і машинними інструментами, які можуть обробити навіть найвужчий або викривлений канал;
– промивка каналів спеціальними антисептичними засобами, які проникають в систему кореневих каналів;
– тимчасове пломбування кореневих каналів спеціальними препаратами для посилення протизапального дії;
– щільне, герметичне заповнення постійним матеріалом.

Сучасні методики лікування в разі своєчасного звернення до стоматолога дозволяють дати шанс на друге життя навіть сильно зруйнованим зубах, виключити наслідки, які можуть привести до втрати зуба, серйозних захворювань м’яких і кісткових тканин.

Матеріали, що використовують при лікуванні каналів

При пломбуванні каналів зуба застосовуються найсучасніші матеріали провідних виробників, які:

– герметично щільно заповнюють канали;

– біосумісні з тканинами ротової порожнини;

– забезпечують ефективний результат, так як з часом не розсмоктуються.

Пам’ятайте, що своєчасне лікування кореневих каналів дозволяє врятувати зуб.

 

Наша клініка допоможе Вам забути про проблему з зубами, і Ви завжди будете випромінювати променисту посмішку !!!