Стоматология C.D. Clinic

м. Київ
вул. Гарматна 38 А
Щоденно
з 9:00 до 19:00

Видалення молочних зубів

Молочні зуби з’являються у дитини ще до року, а в віці п’яти-шести років починається період їх зміни постійними. У молочних зубів є корені, які в певний момент починають розсмоктуватися. Але іноді трапляються ситуації, що видалення молочних зубів відбувається задовго до їх природного випадання. Особливості видалення молочних зубів Видалення молочних зубів у дітей відрізняється від процедури видалення постійних зубів у дорослої людини. Це пов’язано з особливостями будови дитячої зростаючої щелепи, змішаним прикусом і наявністю зачатків корінних зубів. Зазвичай ця процедура не викликає яких-небудь складнощів у фахівця, але вимагає особливої обережності, так як стінки альвеол тонкі, і сильно виражено розбіжність коренів. Необережний рух лікаря може спровокувати пошкодження зачатків постійних зубів, тому дана маніпуляція вимагає від стоматолога особливої обережності і уваги. Основні показання для видалення молочних зубів:
  • сталася затримка розсмоктування коренів (необхідно звільнити місце для вільного зростання постійного);
  • хиткий зуб є причиною запалення тканин ясен;
  • зуб не випадає, завдаючи дискомфорт дитині;
  • зуб вже повинен випасти за термінами і навіть на рентгенівському знімку видно, що корінь розсмоктався;
  • зруйнований карієсом зуб не підлягає відновленню;
  • рекомендації лікаря-ортодонта;
  • травми зубів, які могла отримати дитина – відколи, тріщини, переломи;
  • періодонтит, гайморит (на підставі медичних показань).
Видалення молочних зубів Фото 6 Протипоказання для видалення зубів:
  • гострий розвиток запальних процесів у ротовій порожнині (гінгівіт, кандидоз, стоматит);
  • деякі респіраторні інфекції (ангіна, запалення легенів, коклюш);
  • зуб розташований в зоні злоякісної або судинної пухлини (в такому випадку зуб необхідно видаляти разом з пухлиною в умовах стаціонару).
Лікар також повинен звернути увагу, якщо у дитини є проблеми з захворюванням центральної нервової системи, патології серця і судин, захворювання крові. Знеболювання У разі самостійного розсмоктування молочних зубів для знеболювання потрібно всього лише нанести на ясна спеціальний гель. Анестезуючі препарати прекрасно переносяться дітьми, але для зниження ризику виникнення алергічних реакцій, дитячого стоматолога потрібно знати:
  • чи є у малюка алергічна реакція на певні медикаменти;
  • чи була раніше використана місцева анестезія і як організм дитини прореагували на цю процедуру;
  • наявність будь-яких хронічних захворювань.
Найголовніше – батьки можуть бути спокійні, коли їх дитину лікують. Видалення молочних зубів Фото 7

Наша клініка допоможе Вам забути про проблему з зубами і яснами, і Ви завжди будете випромінювати променисту посмішку!!!

Видалення молочних зубів у дітей: чому необхідно звернутися до стоматолога

Молочні зуби в дітей з’являються на першому році життя. Вони відіграють важливу роль у процесі жування, формуванні мовлення та пов’язаних з ним навичок. Попри те, що вони тимчасові й малюків чекає зміна на постійні, ретельний догляд за ротовою порожниною в цьому віці важливий: окрім того, що створюється правильна звичка, поганий стан тимчасових одиниць здатен призводити до псування постійних. 

Зміна на постійні розпочинається у віці 5-6 років. Корені поступово розсмоктуються, зуби випадають самостійно, без сторонньої допомоги. У низці випадків природний механізм потребує допомоги, видалення молочного зуба. Виконувати екстракцію має виключно лікар в умовах стоматологічного кабінету. Під змінною знаходиться постійна одиниця, використання домашніх методів видалення здатне не лише спричинити біль дитині, але й пошкодити зачатки корінних одиниць, альвеолярні лунки. В майбутньому це може призвести до пізнього прорізування, відхилень від нормального розташування, інших проблем. 

Показання для видалення молочних зубів у дітей

Видалення молочного зуба в стоматологічному кріслі проводиться в таких випадках:

  • розвинений каріозний процес, спричинений ним пульпіт або періодонтит, пошкодження більш ніж 70% коронки, неможливість її лікування;

  • у разі розвитку запальних процесів (кісти, гранульоми, свищі виникають як на фоні травм, так і неправильного лікування), за несвоєчасного видалення ураженої змінної одиниці запальний процес може переходити на постійну;

  • сильне розгойдування, що супроводжується травмуванням ясен, заважає нормальному росту корінного;

  • травма, зокрема, скол, перелом кореня, поява тріщини;

  • за рекомендацією ортодонта, якщо змінна одиниця росте неправильно та заважає нормальному розвитку сусідів.

Подвійний комплект у дітей стає причиною і додаткових показань для проведення екстракції, зокрема, у разі близької зміни, якщо в тимчасових одиниць є ознаки патологічного розсмоктування коренів, ймовірна затримка або зміщення постійного елемента під час прорізування. 

Як відбувається видалення молочного зуба

Видалення молочних зубів у дітей здійснюється дитячим стоматологом, який знає не лише специфіку даного періоду розвитку, але й вміє знаходити спільну мову з маленькими пацієнтами. Підготовка до екстракції починається з огляду та збору анамнезу. Для точної діагностики може виконуватися рентген, дослідження дає змогу оцінити не лише стан ураженої одиниці, але й зачатків постійної, що розташована під нею. 

Процес екстракції у дітей відрізняється від відповідної маніпуляції у дорослих. Корені довгі й тонкі, наявність зачатків постійних структур під ними вимагають додаткової обережності. Для маніпуляції лікар використовує спеціальні щипці, зменшеного розміру, що запобігають травмуванню ясен. Фіксація щипців також відбувається у вільніший спосіб, оскільки коронки тонкі, занадто сильного натискання можуть розколотися. 

Правильне виконання всіх дій не призводить до появи ускладнень. Серед типових наслідків — збільшення температури, проте, невеликий жар вважається природною реакцією на екстракцію, звертатися до лікаря необхідно у разі, якщо підвищена температура тримається більш ніж 3 дні. Для швидкої реабілітації після процедури необхідно кілька днів уникати твердої, занадто гарячої їжі та рідини, виконувати рекомендації лікаря.

Знеболення під час видалення молочних зубів у дітей

Попри те, що корені тонкі, в деяких випадках навіть встигли частково розсмоктатися, видалення молочних зубів у дітей відбувається зі застосуванням знеболювальних препаратів. Екстракція супроводжується травмуванням тканин навколо, тому болісні відчуття виникають навіть у випадку, коли немає патологічних процесів, а зв’язок одиниці з альвеолярною лункою слабкий. Знеболення запобігає появі болю та дискомфортних відчуттів, формуванню у дитини негативних емоцій, пов’язаних з перебуванням у кріслі стоматолога.

Вид анестезії обирають залежно від ситуації. Якщо корінь практично розсмоктався, одиниця розгойдана, на ясна наносять спеціальний гель-антисептик. В ситуації, коли екстракція відбувається раніше за термін природного випадіння, застосовують інфільтраційний метод введення знеболювального. Для дітей використовують надтонкі голки, місце проколу ясен попередньо знеболюють гелями. 

Коли звернутися до стоматолога для видалення молочного зуба 

Самостійне, як і передчасне видалення молочних зубів може мати негативний вплив на подальше формування прикусу, призводити до його порушення. Свої негативні наслідки має і відтермінування звернення до лікаря, оскільки запальні процеси можуть перекинутися з тимчасових одиниць на зачатки постійних. Звернутися до фахівця необхідно у разі появи таких симптомів:

  • підвищена чуттєвість, біль під час вживання їжі;

  • плями на емалі, білого, згодом темного кольору, що свідчать про розвиток карієсу;

  • неприємний запах з рота;

  • наявність порожнин на коронці;

  • почервоніння, набряклість ясен.

Профілактика патологічних процесів, що призводять до необхідності екстракції, полягає в правильній гігієні ротової порожнини, діти часто потребують допомоги батьків для проведення ретельного чищення. Вчасно виявити та усунути проблему допоможуть регулярні візити до стоматолога. Відвідувати лікаря для профілактичного огляду необхідно кожні 6 місяців. 

Видалення молочних зубів у дітей без болю та страху в стоматології C.D.Clinic

Видалення молочного зуба, яке пройде без болю та стресу для дитини та її батьків, виконують в київській стоматологічній клініці C.D.Clinic. В медичному закладі працюють лікарі, що спеціалізуються на роботі з найменшими пацієнтами, кабінети оформлені так, щоб допомогти малечі почуватися вільно та розслаблено. Співробітники створюють дружню, спокійну атмосферу, вміють знайти підхід до маленьких пацієнтів. Лікування та втручання проходять під контролем рентгену зі зниженим навантаженням, використовується багатоступенева анестезія, болісних відчуттів немає навіть під час введення знеболювального препарату. 

Дізнатися про дитячу стоматологію, методи й принципи роботи лікарів можна на сайті клініки. На сторінці надана контактна інформація для уточнення питань, запису на огляд.