Стоматология C.D. Clinic

м. Київ
вул. Гарматна 38 А
Щоденно
з 9:00 до 19:00

Металокерамічні конструкції

 

Металокерамічні конструкції з’явилися в стоматології досить давно, але з появою нових технологій і матеріалів в цій галузі не втратили своєї популярності, і, як і раніше, є одним з найпоширеніших видів зубного протезування.

Що ж являє собою металокераміка? Це – найпоширеніший вид зубного протеза, який за своїми фізико-механічними показниками дуже близький до зубної емалі: конструкція складається з шару певного металу і нанесеного на нього шару керамічної маси. Металева основа є каркасом майбутньої коронки, а кераміка – його облицювальним матеріалом, який надає естетичний вигляд зубам. Красу і природність зубної емалі надає саме кераміка, колір якої підбирають відповідно до тону основних зубів. Металокерамічні коронки щільно прилягають до зуба, що дає гарантію непотрапляння залишків їжі або слини на незахищені тканини ротової порожнини, а також забезпечує захист від зовнішньої агресії і можливого руйнування.

Показання для установки металокерамічних конструкцій:

– порушення анатомічної форми і кольору зубів через набуті захворювання(карієс, травми, клиновидні дефекти, зміна кольору зубів з різних причин), а також із-за вроджених аномалій (неправильна величина, форма, розташування зубів та інше);

– підвищене стирання твердих тканин зубів;

– наявність дефектів в передніх і передньобічних відділах зубного ряду;

– необхідність заміни металевих незнімних протезів;

– алергічні реакції на пластмасове облицювання незнімних протезів.

Переваги металокерамічних протезів:

– естетичний вигляд;

– міцність конструкції;

– відсутність алергічних реакцій при їх застосуванні;

– не змінюють колір при різних впливах на зуби;

– демократична ціна на їх установку.

При установці металокерамічного протеза необхідно сточити практично третину обсягу коронкованної частини зуба. Це робиться для досягнення ідеальної паралельності стінок зуба, без якої неможливо максимально правильно встановити конструкцію. На жаль, люди звертаються за допомогою до стоматолога через досить тривалі терміни, коли їх зубні ряди досить деформувались , і для проведення процедури по установці металокераміки їх потрібно грунтовно обробляти. Опорні зуби, на які буде нанизуватися конструкція, необхідно депульпувати щоб уникнути можливого запального процесу.

Крім стандартних металокерамічних конструкцій, призначених для заміни втрачених зубів, існують і ортодонтичні коронки, які служать для установки спеціального апарату, призначеного для виправлення деформації зубних рядів.

Металокерамічна конструкція досить міцна і надійна. Середній термін її служби від десяти до п’ятнадцяти років за умови дотримання всіх рекомендацій стоматолога.

 

Наша клініка допоможе Вам забути про проблему з зубами, і Ви завжди будете випромінювати променисту посмішку !!!