Коли збереження неможливе і необхідне видалення кореня зуба
Сучасна стоматологія націлена на лікування й збереження зубів, відновлення зруйнованої коронки, проте, в низці випадків відновлення неможливе, а єдиним способом зупинити хворобу, її розповсюдження по ротовій порожнині є екстракція. Видалення кореня зуба належить до оперативних методів, може відбуватися разом з коронкою, проте, якщо коронка надто зруйнована, корінь може бути витягнутий разом з залишками коронки або окремо.
Екстракція може бути плановою та екстреною. Першу проводять у випадку, коли проблема була виявлена вчасно, під час огляду, симптоми лише почали проявляти себе, необхідна в рамках ортопедичного чи ортодонтичного лікування. Екстрена екстракція проводиться у випадках гострого болю, розвитку запального процесу, виражених симптомів.
Видалення кореня зуба: показання для хірургічного втручання
Видалення кореня зуба — складна хірургічна операція, до якої вдаються за таких обставин:
-
злам або значні тріщини, що не дають змогу зберегти одиницю, провокують біль і набряк ясен;
-
пародонтит в запущеній формі, який призводить до рухливості одиниці, неможливості її фіксації;
-
значний обсяг руйнування коронки, аж до ясен, що унеможливлює реставрацію;
-
кіста, видалення якої неможливе без видалення структур, розташованих в яснах;
-
одиниця створює перепони для правильного розвитку сусідніх, спричиняє біль;
-
руйнація коронки, розповсюдження запалення на канали;
-
перидонтиту, що супроводжується гноєм, абсцесом, вражає надкісницю або кістки щелепи;
-
травми, що спровокували запалення.
Терміново звернутися до стоматолога необхідно в разі зламу коронки, особливо, якщо гострі краї призводять до травм язика, ясен, появі гострого болю після натискання на ясна. Приводом до термінового звернення до клініки має стати підвищена кровоточивість ясен, набряки, біль, особливо, якщо вони супроводжуються підвищенням температури тіла.
Як відбувається видалення кореня зуба
Видалення кореня зуба починається з підготовки. На даному етапі лікар проводить огляд, оцінюючи стан коронки, призначає рентгенографію для оцінювання кількості, розташування, стану внутрішніх структур. На основі отриманих даних обирається метод видалення.
Для екстракції використовують спеціальні щипці, елеватори, бормашини. У випадку видалення одиниці, що має просту будову, екстракція здійснюється розгойдуванням щипцями з подальшим викручуванням з лунки.
Зуби мудрості, одиниці з розвиненими множинними коренями вимагають складнішої процедури. Залежно від ситуації може проводитися розтин ясен, зрізання частини слизової тканини, випилювання фрагментів кістки, розділення одиниці на фрагменти з видаленням кожного з них, накладання швів після очищення лунки. Складні екстракції більш травматичні для тканин навколо, вимагають довшого терміну реабілітації.
Видалення кореня зуба у верхньому та нижньому ряду
Особливості того, як відбувається видалення кореня зуба, ціна лікування, термін реабілітації залежать від розташування одиниці. Екстракція елемента верхньої щелепи зазвичай проходить швидше й простіше, оскільки кістка щелепи м’якша, лікарю не доводиться докладати надмірних зусиль, зазвичай достатньо щипців.
В нижній щелепі кістка має більшу щільність, одиниці ростуть ближче одна до одної, структури під яснами закруглені й викривлені. Для роботи використовують щипці та елеватор.
Окрема процедура проводиться для екстракції основи зі збереженням коронки. До таких методів вдаються у випадку пошкодження елементів у разі травми, якщо уражений лише фрагмент системи, кісткові тканини поряд, проте терапевтичні методи не дають бажаний результат. В такому випадку лікар проводить розтин ясен, відокремлює м’які тканини, видаляє частину кістки для отримання доступу. Після відсікання зруйнованих тканин рану обробляють препаратами, що стимулюють відновлення кістки та зашивають.
Реабілітація після видалення кореня зуба
Видалення кореня зуба — травматична операція, яка здатна спровокувати ускладнення, найчастіше вони спричинені сильною руйнацією коронки, складною анатомією, нетиповим розташуванням коронки. Розповсюджений наслідок — кровотеча, набряк навколо лунки, що минають за кілька годин після операції. У випадку, коли ці явища посилюються через якийсь час після втручання, необхідно терміново звернутися до лікаря.
Пришвидшеній реабілітації, загоєнню тканин сприяє виконання простих правил: не використовувати щітку та пасту в перший день, на кілька днів відмовитися від ополіскувачів для ротової порожнини, натомість після вживання їжі обережно полоскати рот теплою водою. Також на кілька днів необхідно відмовитися від твердих продуктів, гарячих чи холодних страв. Процес загоєння триває довше у пацієнтів, які палять, оскільки нікотин провокує спазм судин, тому від цієї шкідливої звички варто відмовитися.
Видалення кореня зуба: ціна та підходи до стоматологічних операцій в C.D.Clinic
Хірургічна стоматологія — один з напрямків медичної допомоги, яку надають пацієнтам в клініці C.D.Clinic. В медичному закладі працюють фахівці різних напрямів, надається терапевтична допомога, проводяться оперативні втручання та екстракції, у випадках, коли інші методи недієві. Хірурги мають значний досвід роботи, постійно підвищують кваліфікацію, впроваджують нові методики роботи. В клініці використовують неінвазивні методи, техніки, що знижують травматичність для тканин навколо, допомагають зменшити період реабілітації. Зменшенню дискомфортних відчуттів та стресу сприяє використання сучасних методів і препаратів для анестезії. Безпека пацієнтів гарантована використанням багатоступеневої системи дезінфекції та стерилізації інструмента. Дізнатися як проходить видалення кореня зуба, ціну процедури можна на сайті клініки. На сторінці вказані контактні дані та розташована кнопка зв’язку для уточнення інформації та запису на консультацію.