Брекети для дітей: крок до здорових зубів та красивої усмішки
Неправильний прикус — розповсюджена стоматологічна проблема, яка має як естетичний, так і функціональний аспект. Окрім зміщення лінії усмішки, здатне спричиняти психологічний дискомфорт і комплекси, неправильний прикус може призводити до перевантаження окремих зубів, травмування слизових тканин, порушення дикції, поганого пережовування їжі, що, своєю чергою, призводить до порушень травлення. Виправити прикус допомагають дитячі брекети, незнімні ортодонтичні системи, що допомагають зубам прийняти правильне фізіологічне положення.
Конструкція складається з замочків, власне брекетів, металевої дуги. Замочки або пластини розташовуються на кожному зубові. Елементи об’єднані металевою дугою зі спеціального сплаву. Конфігурація дуги відповідає правильному положенню ряду. Під час встановлення на щелепу основа деформується, проте, завдяки властивостям металу з часом правильна форма починає відновлюватися, впливаючи на положення зубів, поступово надаючи їм правильну позицію.
В якому віці встановлювати дитячі брекети
Перше відвідування дитиною ортодонта варто запланувати, коли малечі виповниться 2 роки, проте, якщо у батьків є серйозні занепокоєння щодо прикусу, консультацію проводять вже після того, як малюку виповнився рік. Коригувати прикус можна у дітей 5-6 років, проте, в такому віці використовують знімні конструкції, носити які дитина має кілька годин на день. У віці 10-12 років, коли у малечі спостерігається стрибок у зростанні, корекцію здійснюють з допомогою пластинок і трейнерів, носити які необхідно не менш як рік.
Незнімні брекети для дітей встановлюють у віці 12-13 років, після появи всіх постійних зубів, за виключенням мудрості. Зубна система в цей період достатньо сформована, а з іншого боку залишається піддатливою до корекції.
Коли необхідні дитячі брекети
Брекети для дітей встановлюють у разі виявлення дефектів прикусу. Ортодонтична конструкція допомагає виплавити такі порушення як:
- порушення прикусу, дистальне, перехресне, інші форми;
- нерівномірний розвиток нижньої й верхньої щелепи;
- збільшена купчастість, чи навпаки, розосередженість зубів;
- дистопія, явище, при якому окремі одиниці мають аномальне розташування;
- діастеми — значні проміжки між фронтальними зубами;
- треми — проміжки між жувальними зубами.
Консультація стоматолога також потрібна у випадках асиметрії обличчя, спричиненій порушенням прикусу, якщо під час повного змикання щелеп рот залишається частково відкритим, наявності проблем з дикцією, артикуляцією, пережовуванням їжі.
Здебільшого проводять корекцію двох щелеп одразу, навіть якщо виражена патологія діагностована на одній з них. Прикус формується взаємодією верхнього й нижнього рядів, коригування одного з них вимагає відповідної корекції іншого.
Види брекетів для дітей
Дитячі брекети класифікуються за кількома підставами, перша з них: розташування. За цією ознакою ортодонтичні системи поділяються на вестибулярні та лінгвальні. Вестибулярні фіксують на зовнішній частині зубів, лінгвальні на внутрішній. Перші помітні стороннім, можуть провокувати психологічний дискомфорт, проте, вони доступні, прості у встановленні, догляді. Лінгвальні не помітні зі сторони, проте вимагають додаткового догляду як з боку пацієнта, так і лікаря, в період звикання здатні спровокувати порушення дикції.
Лікар може запропонувати пацієнтові та його батькам обрати між конструкціями з різних матеріалів:
- металеві системи — гіпоалергенні, ефективні, проте, дуже помітні, використовують для корекції складних порушень;
- сапфірові — пластинки малопомітні, майже прозорі, проте крихкі, підходять для виправлення більшості патологій;
- керамічні — міцні, естетичні, проте вимагають складного догляду, ціна вище за вироби з інших матеріалів;
- пластикові — недорогі, зручні, прості в догляді, проте крихкі, ефективні лише у разі незначних порушень.
Вибір системи й матеріалів здійснює стоматолог-ортодонт після ретельного огляду, обстеження, враховуючи будову зубощелепного апарату, вік, ступінь вираженості патології, бюджет.
Етапи встановлення дитячих брекетів
Брекети для дітей здатні виправити більшість проблем з прикусом, для отримання позитивного результату використовувати ортодонтичну систему необхідно протягом тривалого часу. Вся процедура корекції складається з таких етапів:
- діагностика — лікар проводить огляд, перевіряє готовність зубощелепної системи до корекції, виконують рентгенографію, діагностичні зліпки для моделювання процесу корекції;
- формування плану лікування — лікар формує індивідуальний план лікування пацієнта, разом з дитиною та її батьками підбирають брекет-систему;
- санація ротової порожнини — перед встановленням ортодонтичної конструкції проводять лікування зубів, ясен, гігієнічне чищення;
- встановлення брекетів — замочки фіксують на коронках спеціальним клеєм, в пази встановлюють металеву дугу, яка фіксує всю систему в потрібному положенні.
Після встановлення системи необхідність у візитах до стоматолога зберігається. Протягом всього періоду корекції необхідно регулярно відвідувати клініку. Лікар проводить огляд, за необхідності корекцію, виконує профілактичні чистки.
Брекети для дітей: ціна та підходи в стоматології C.D.Clinic
Огляд ортодонта, корекція прикусу у малечі — медичні послуги, які пропонує стоматологія C.D.Clinic. Маленьким пацієнтам і їхнім батькам пропонують спокійну, дружню атмосферу, яка сприяє ефективному лікуванню, допомагає малечі відкинути страх перед стоматологами. В клініці працюють фахівці, що спеціалізуються на роботі з дітьми, застосовують сучасні безболісні та ефективні протоколи роботи. Ортодонт проведе огляд та надасть професійну консультацію, підбере та встановить ефективну систему для корекції, навчить правильної гігієни ротової порожнини. Дізнатися про ортодонтичне лікування в Києві, ціни та методи, записатися на консультацію можна на сайті клініки.