Стоматология C.D. Clinic

м. Київ
вул. Гарматна 38 А
Щоденно
з 9:00 до 19:00

Лікування каналів зуба

Наші лікарі лікують канали зуба  з кофердамом і під максимальним збільшенням, що дозволяє зробити відповідну  зону максимально сухою і стерильною, а також побачити найменші деталі. Це сприяє видаленню лише пошкодженої тканини, вирішенню  складних випадків, ідеальному відтворенню форми.

лікування каналів в C.D.Clinic:
  • Проведення процедури під  контролем 3D комп’ютерної томографії, дозволяє побачити всі особливості коренів,  їх кількість та розташування, а також грамотність виконання маніпуляції.
  • Стадія очищення кореня спеціальними супертонкими інструментами, які можуть вичистити  навіть найбільш звивистий канал.
  • Заповнення просвіту каналів гарячою гутаперчею. Нагрітий матеріал затікає навіть в наймікроскопічніші ділянки і гарантує повний герметизм.
  • Наявність високоякісної оптики.
 

Захворювання каналів зубів – найпоширеніший вид хвороб ротової порожнини.

 

Основними причинами руйнування пульпи – пухкої волокнистої сполучної тканини з великою кількістю нервових закінчень, кровоносних і лімфатичних судин, яка заповнює порожнину зуба – є такі:

  • проникнення бактерій з глибокої каріозної порожнини
  • пошкодження зуба через травму;
  • захворювання ясен.
 

Для ефективного лікування потрібно провести видалення нездорової пульпи. Давайте розглянемо, в яких випадках треба якомога швидше провести цю процедуру.

  1. Бактерії викликають запалення зуба – пульпіт, якщо карієс досягає його порожнини. У Вас можуть викликати занепокоєння тянущі болі під час прийому холодної або гарячої їжі, при температурних перепадах. Також біль в зубі може бути і без якихось видимих причин.
  2. Пульпіт може розвиватися і без наявності неприємних відчуттів. Але якщо Ви відчуваєте різку пульсуючий біль, якщо зуб реагує на температурні подразники – це один із сигналів, що пульпа запалена.
  3. Несвоєчасне лікування пульпіту сприяє тому, що інфекція, що знаходиться в кореневих каналах, перейде в білякореневу тканину, що викличе в них запальний процес – періодонтит. В цьому випадку відбудеться пошкодження кістки в основі зуба. Це захворювання викликає болі, які посилюються при натиску на зуб під час прийому їжі, появі набряку, підвищення температури тіла.
  4. Іноді періодонтит викликає лише невеликі неприємні відчуття в області хворого зуба. Ви помічаєте зміну кольору коронки або періодичну появу свища з гнійним виділенням на яснах. У таких випадках без своєчасного правильного лікування зуб, найімовірніше, необхідно буде видалити.
 
 
Лікування каналів зуба  Фото 13
Які лікувальні процедури виконуються при лікуванні кореневих каналів зуба Процес лікування каналів зуба включає наступні дії:
  • очищення кореневих каналів сучасними ручними і машинними інструментами, які можуть обробити навіть найвужчий або викривлений канал;
  • промивка каналів спеціальними антисептичними засобами, які проникають в систему кореневих каналів;
  • тимчасове пломбування кореневих каналів спеціальними препаратами для посилення протизапального дії;
  • щільне, герметичне заповнення постійним матеріалом.
 
Сучасні методики лікування в разі своєчасного звернення до стоматолога дозволяють дати шанс на друге життя навіть сильно зруйнованим зубах, виключити наслідки, які можуть привести до втрати зуба, серйозних захворювань м’яких і кісткових тканин. Матеріали, що використовують при лікуванні каналів При пломбуванні каналів зуба застосовуються найсучасніші матеріали провідних виробників, які:
  • герметично щільно заповнюють канали;
  • біосумісні з тканинами ротової порожнини;
  • забезпечують ефективний результат, так як з часом не розсмоктуються.
 
Пам’ятайте, що своєчасне лікування кореневих каналів дозволяє врятувати зуб.   

Наша клініка допоможе Вам забути про проблему з зубами, і Ви завжди будете випромінювати променисту посмішку !!!

Наші терапевтичні послуги:

Лікування каналів у разі пульпіту та періодонтиту

Корінь кожного зуба має канали — порожнини, заповнені пульпою, що з’єднують зуб із періодонтом. Лікування кореневих зубних каналів може знадобитися, якщо інфікуються тканини, котрі оточують зуб, і виникає пульпіт чи періодонтит. А також ця стоматологічна послуга може бути потрібна у випадку поширеного карієсу, травм зуба чи підготовки до процедури протезування.

Лікування зубних каналів належить до сфери професійних компетенцій ендодонтиста, відповідно, таке лікування ще називають ендодонтичним. Воно має високий рівень складності, адже ширина, довжина і форма кореневих каналів буває дуже різною, а самі вони бувають розгалуженими, тож робота лікаря має бути буквально ювелірна.

Чищення і пломбування — основні операції, що виконуються в межах лікувальних ендодонтичних процедур. Вони можуть знадобитися, якщо треба усунути інфіковані тканини чи старий пломбувальний матеріал, припинити запальні процеси й підготувати зуб для встановлення постійної пломби.

Показання і протипоказання для лікування зубних каналів

У структурі зуба через порожнини в коренях проходять нервові закінчення та кровоносні судини, що живлять пульпу та дентин. Якщо зуб здоровий, емаль і дентин надійно захищають ці структури від будь-яких уражень, а от у разі руйнуванні емалі й потрапляння інфекції до пульпи й періодонту виникає запалення і сильний біль.

В такій ситуації ендодонтична допомога необхідна негайно, тож найбільш поширеними показаннями для обробки кореневих порожнин є:

  • глибокий карієс;

  • пульпіт;

  • періодонтит;

  • захворювання ясен.

Крім того, лікування каналів зуба може знадобитися перед встановленням коронок чи протезів. Що ж стосується протипоказань, то пломбування не проводиться, якщо немає можливості відновити зуб, є вертикальний перелом кореня чи наявні ураження пародонту, які не дають змоги врятувати зуб.

Лікування каналів зуба: симптоми й діагностика

На щастя чи біду, але симптоми, за яких варто звертатися до лікаря-ендодонтиста, зазвичай дуже яскраво виражені. Перш за все це сильний і часом навіть нестерпний біль, що може мати ниючий, стріляючий чи пульсуючий характер. Такий біль посилюється під час вживання холодної чи гарячої їжі або напоїв, іноді він може раптово виникнути вночі.

Додатково про необхідність лікування каналів в коренях може свідчити набряклість і почервоніння ясен. А якщо ситуація запущена та виник періодонтит, то до симптомів додається ще рухливість зуба, поява неприємного запаху з рота, підвищення температури тіла. Далі відсутність або неправильне втручання призводять вже до періоститу, за якого з’являються гнійні вогнища, абсцеси, флегмони.

Під час діагностики ендодонтист обов’язково має визначити перед початком лікувальних процедур, на якій саме стадії знаходиться захворювання, щоб підібрати оптимальний варіант втручання та обрати найбільш безпечні й при цьому ефективні для пацієнта методики. З діагностичною метою, як правило, робляться деталізовані рентген-знімки ураженої ділянки щелепи й проводяться інші інструментальні дослідження, як-от 3D комп’ютерна томографія.

Основні види та етапи лікування каналів 

Найбільш часто під час роботи з кореневими зубними порожнинами стоматологи застосовують видалення судин і нервових закінчень — депульпацію. А далі для запобігання повторного інфікування та запалення здійснюється пломбування, тобто заповнення спеціальним матеріалом, який повністю герметично закорковує порожнини кореня.

Видалення нервів може бути повним або частковим. Етапи лікування зубних каналів можуть розрізнятися залежно від того, який саме метод обрано, найчастіше це:

  • консультація та ретельна діагностика;

  • вибір оптимальної тактики втручання;

  • очищення та дезінфікування порожнини рота, анестезія;

  • розкриття каналів, їхнє очищення, антисептична обробка, сушіння;

  • заповнення лікувальним матеріалом та встановлення тимчасової чи постійної пломби.

Від якості виконання кожного з цих етапів залежить, чи буде лікування успішним і, чи не виникне ускладнень або повторного запалення. Тому дуже важливо довірити роботу досвідченому фахівцю.

Професійне лікування каналів: сучасні інструменти та матеріали

Ще донедавна єдиним можливим результатом ендодонтичного втручання був «мертвий» зуб, оскільки судини й нерви видалялися тільки повністю. Однак в наш час можливим також є часткове видалення, що зветься вітальним, коли сполучення зуба із кровоносною та нервовою системами зберігається, а він залишається «живим». Це стало можливими завдяки сучасним технологіям та матеріалам, а також застосуванню спеціального дентального мікроскопа, який дає лікарю змогу діяти максимально точно.

Для чищення каналів застосовуються зараз дуже тонкі гнучкі інструменти, що називаються файлами. А під час пломбування поширене використання гарячої гутаперчі — матеріалу, який може заповнювати найменші порожнини й надійно загерметизувати їх. При цьому гутаперча не впливає на колір зубної емалі, дуже міцна, однак легко видаляється за необхідності повторного лікування.

Якісне та швидке лікування зубних каналів в Києві з C.D. Clinic

Лікування у нашій стоматології C.D. Clinic — це гарантія професійного підходу, точного діагностування і використання провідних матеріалів і технологій. Команда досвідчених ендодонтистів дбає про здоров'я кожного пацієнта, забезпечуючи безболісність і комфорт процедур.

Завдяки сучасному обладнанню, як-от дентальні мікроскопи, та інноваційним методам роботи ми маємо рішення навіть для складних випадків пульпіту, періодонтиту та інших захворювань зубів, а наші фахівці забезпечують довготривалий результат. 

На лікування каналів зуба ціна у C.D. Clinic залежить від складності випадку і необхідного обсягу робіт, що дає змогу запропонувати оптимальний варіант для кожного пацієнта. Для запису на огляд до нас ви можете прямо зараз зателефонувати чи написати, і ми допоможемо впоратися з вашою проблемою ефективно і швидко.