Одноетапна імплантація зубів: техніка швидкого відновлення зубного ряду
Імплантація зубів – сучасний метод в стоматології, який дає змогу відновити як одну чи кілька втрачених одиниць, так і весь зубний ряд, повернувши його естетику і функціональність. Імплантат є штучним зубним коренем, здебільшого під час виготовлення використовують титан, який встановлюється замість втраченої одиниці, слугує для фіксації протеза. Лікарі застосовують кілька протоколів відновлення, зокрема, досягти швидкого естетичного ефекту допомагає одноетапна імплантація.
Техніку також називають однофазною, безшовною або експрес. Процедура малоінвазивна, травматизація навколишніх тканин незначна: щоб встановити штифт роблять невеликий надріз ясен або його інтегрують в лунку, що залишилася після видалення пошкодженої чи хворої одиниці (видалення й вживлення роблять за один візит до лікаря). Навантаження, встановлення коронки, відбувається одразу після втручання або через 2-3 дні. Спершу використовують тимчасовий, або адаптаційний протез, він легкий, не навантажує штучний корінь, не подразнює ясна. Після остеоінтеграції, зрощення титанового елементу й кістки, встановлюють постійний протез.
Показання та застереження щодо застосування одноетапної імплантації
Одноетапна імплантація зубів допомагає відновити функціональні та естетичні якості зубного ряду. Протокол використовують у випадках:
-
одного або множинних дефектів, зокрема, повної адентії, відсутності зубів, на верхній або нижній щелепі;
-
розвитку атрофічних процесів в тканинах щелепи, характерно у разі тривалої відсутності зуба, відсутності правильного навантаження на щелепу;
-
відсутність однієї чи кількох одиниць у фронтальній зоні, лінії посмішки;
-
у випадку значної рухливості зубів, деградації тканин ясен, якщо почався процес оголення коренів.
Однофазний протокол показаний у разі відсутності трьох й більше одиниць, оскільки негайне навантаження дає змогу в короткий термін відновити нормальну жувальну функцію. Також метод актуальний у випадку втрати чи значного пошкодження фронтальних одиниць.
Використання методу обмежене об’ємом кісткової тканини на місці встановлення штифта. Якщо почався процес атрофії кістки миттєве навантаження може порушити процес остеоінтеграції, тому для отримання стабільного і надійного результату використовують класичний двоетапний протокол. Методи відновлення обирає лікар, виходячи з клінічної картини й анамнезу.
Одноетапна імплантація зубів у випадку втрати однієї, кількох одиниць або всього зубного ряду
Техніка виконання одноетапної імплантації, ціна, тривалість процедури залежить від того, яку кількість зубів необхідно замістити:
-
Для заміщення одного зуба застосовують класичний імплантат з тимчасовою коронкою. Тимчасовий протез має меншу висоту за природний зуб, не контактує з антагоністом, візуально усуває дефект, проте, навантаження на нього не здійснюється. Після остеоінтеграції встановлюють постійну коронку, на яку здійснюється функціональне навантаження.
-
У разі втрати кількох одиниць в різних частинах ряду використовують аналогічну методику. Точку для вживлення вибирають залежно від стану кісткових тканин. У випадку множинної втрати в одному сегменті протокол може застосовуватися для встановлення зубного моста, штифти слугують опорними точками для ортопедичної конструкції.
-
За повної адентії застосовують методи негайного навантаження протезом, штифти слугують основою для його закріплення. Використовують протоколи «All-On-4» і «All-On-6». В першому випадку протез спирається на 4 штифти, два встановлені в передньому відділі вертикально і два в дистальному під кутом. В другому випадку опор 6, вони рівномірно розподіляють тиск та сприяють кістковій стабілізації.
У разі складної клінічної картини використовують базальний метод, який полягає у встановленні штифтів в глибокі базальні шари. Імплантати тонкі, в конструкції передбачені широкі лопасті, самонарізна різьба для стабільної фіксації.
Одноетапна імплантація: типи штифтів
На особливості встановлення, швидкість загоєння, тривалість одноетапної імплантація, ціну процедури впливає тип використаних імплантатів. Для відновлення жувальних зубів призначені коренеподібні конструкції, будова яких відтворює анатомічну будову кореня зуба. Бувають циліндричними, встановлюються в підготовлене ложе, гвинтовими, фіксуються вкручуванням в кістку. Для фронтального ряду використовують пластинчасті конструкції, легші, менш травматичні під час фіксації.
Поділяються штифти на одно та двоскладові. В перших штучний корінь та абатмент (частина що виконує роль перехідника між імплантатом, коронкою слугує для фіксації останньої) з’єднанні. Характерне просте встановлення, проте, такі одиниці не можуть бути виведені з процесу жування, використовують лише за наявності умов для повноцінного навантаження конструкції одразу після встановлення. У двоскладових абатмент та штифт не з’єднані. Конструкцію застосовують для двоетапного протоколу, одноетапного, за якого навантаження на протез здійснюється лише після інтеграції.
Підготовка та здійснення одноетапної імплантації
Одноетапна імплантація зубів має таку назву, оскільки встановлення штифта та абатмента відбувається за одне хірургічне втручання (в класичному протоколі це дві різні операції). Водночас весь процес містить понад один етап:
-
підготовка, яка полягає в санації ротової порожнини, лікуванні запальних процесів, можливих джерел інфекції, досліджується стан кістки для вибору точок встановлення штифтів;
-
моделювання — вибір протоколу імплантації, моделюються інтеграція штифтів та техніка втручання;
-
вживлення імплантату — хірургічне втручання, під час якого вживлюють штифт та встановлюють абатмент;
-
встановлення адаптаційного процесу через 2-3 дні після оперативної фази.
У разі відсутності захворювань ротової порожнини весь процес займає близько 7 днів.
Одноетапна імплантація зубів в стоматології C.D.Clinic
Естетичне та функціональне відновлення зубного ряду проводять фахівці стоматології C.D.Clinic. Лікарі працюють за сучасними техніками та протоколами, які знижують рівень травматичності та забезпечують швидке загоєння. Використовуються безпечні та гіпоалергенні матеріали. Дізнатися, як проходить одноетапна імплантація, ціну процедури, обрати лікаря та записатися на консультацію можна на сайті клініки.