Стоматология C.D. Clinic

м. Київ
вул. Гарматна 38 А
Щоденно
з 9:00 до 19:00

Як правильно доглядати за брекетами

ДОГЛЯД ЗА БРЕКЕТАМИ – ЯКИЙ ШЛЯХ ДОВЕДЕТЬСЯ ВИКОНАТИ ЗАРАДИ УСМІШКИ СВОЄЇ МРІЇ

Коли людина проходить ортодонтичне лікування, ризик появи карієсу збільшується в кілька разів. Щоб отримати в результаті гарну посмішку і зберегти здоров’я зубів, потрібно підтримувати гігієну порожнини рота у відмінному стані. Для цього потрібно не тільки регулярно чистити зуби, але і правильно харчуватися. У стоматологічній клініці C.D. Clinic лікар-ортодонт готовий проконсультувати вас і не тільки розповісти про правила догляду за зубами і ортодонтичним апаратом, але і допоможе в питаннях техніки чищення зубів і вибору засобів гігієни.

НАСКІЛЬКИ ВАЖЛИВО ДОТРИМУВАТИСЯ ГІГІЄНИ ПОРОЖНИНИ РОТА ПРИ НОСІННІ БРЕКЕТІВ?

Пацієнти, які носять брекети, в повсякденному житті стикаються з такими проблемами, як потрапляння частинок їжі не тільки в проміжки між зубами, а й між частинами корегуючої  системи. Брекети викликають скупчення зубного нальоту і якщо його не видаляти регулярно, то емаль з часом буде руйнуватися. Для щоденного догляду звичайної зубної щітки буде недостатньо, доведеться користуватися флосами, спеціальними щіточками у вигляді йоржиків. Очищувати зуби від залишків їжі потрібно після кожного вживання їжі, але найретельніше – перед сном.

ЯК ЗДІЙСНЮВАТИ ДОГЛЯД ЗА БРЕКЕТ-СИСТЕМОЮ ПРАВИЛЬНО

Щоб брекет-система не ушкодилася, потрібно проводити процедуру акуратно. У перші дні після установки, конструкція досить тендітна, тому діяти треба обережно. Для чищення підходить лише гігієнічні засоби з м’яким ворсом.

ОЧИЩЕННЯ ЗОВНІШНЬОЇ ЧАСТИНИ КОРЕГУЮЧОЇ СИСТЕМИ

Придбайте спеціальну щітку для очищення брекетів, вона має поглиблення в щетині і прекрасно справляється з поставленим завданням. Для того щоб очистити зовнішню частину брекетів, може бути використана також монопучкова щітка. Якщо здійснювати нею рухи «по колу» і «штріхующі», то такою щіткою виходить дістатися до важкодоступних місць. Зони під дугою можна очистити тільки за допомогою спеціальних йоржиків, а лікар-ортодонт допоможе підібрати їх розміри.

ЧИСТКА КРАЮ ЯСЕН

Для того щоб прибрати наліт на зубах навколо ясен, потрібно придбати дуже м’яку або м’яку щітку. Очистити зуби потрібно спочатку з зовнішньої сторони і тільки потім – з внутрішньої.

ЧИСТКА ПРОМІЖКІВ МІЖ ЗУБАМИ

Для того щоб очистити ці області, потрібно скористатися спеціальними йоржиками і флосами (зубною ниткою). Який розмір вибрати, вам підкаже фахівець нашої клініки. Щоб очистити проміжки, виконуйте обережні рухи. На одній зоні досить 1-2 рухів «туди і назад».

 

уход за брекетами


ЯКУ ПАСТУ ВИКОРИСТОВУВАТИ ДЛЯ ОЧИЩЕННЯ БРЕКЕТІВ?

Для очищення брекетів пасту потрібно підбирати індивідуально для кожного клієнта. У цьому вам допоможе ортодонт. Але всі пасти повинні відповідати загальним правилам:

  • не пошкоджувати емаль зубів, мати низьку абразивність;
  • мати м’який смак, не володіти сильними смаковими властивостями;
  • утримувати фтор.

ПРАВИЛЬНЕ ХАРЧУВАННЯ ЯК ВАЖЛИВА ЧАСТИНА ДОГЛЯДУ ЗА БРЕКЕТАМИ

Щоб коригувальний апарат прослужив саме стільки, скільки це необхідно, потрібно не тільки регулярно чистити його, а й дотримуватися правил по харчуванню. Варто відмовитись від дуже солодкої і кислої їжі, від твердих і тягучих продуктів, забути про дуже холодної і дуже гарячої їжі.

Якщо виконувати всі рекомендації, то фіксація брекетів не буде порушена, вони прослужать вам весь термін лікування, а зуби при цьому залишаться здоровими.

Як ви вже зрозуміли, краса вимагає жертв, і отримати ідеальну посмішку зі здоровими зубками вдасться, якщо правильно доглядати за брекетами. Якщо ви не готові на такі жертви, в нашій стоматологічній клініці вам можуть запропонувати вирівнювання зубів за допомогою елайнеров. Це не тільки більш сучасний і непомітний спосіб зробити отримати посмішку мрії, але і обійтися без спеціальних йоржиків і інших пристосувань. Догляд за ними не такий складний, як за брекетами, та й не потрібно відмовлятися від улюблених продуктів.

У клініці C.D. Clinic вам допоможуть не тільки підібрати найкращий спосіб вирівнювання зубного ряду, а й встановлять систему за розумною ціною. Лікуючий лікар більш детально розповість про догляд за ортодонтичним апаратом, але і допоможе підібрати засоби для гігієни індивідуально. Ви все ще соромитеся посміхатися через нерівних зубів? Швидше приходьте в нашу клініку!