Что такое имплант зуба и как его поставить

Що таке імплант зуба і як його поставити

 

Імплантація – це найпрогресивніший метод відновлення зубного ряду. Даний спосіб використовується при повній втраті зубів або в разі їх значного руйнування. Імплантат імплантують в щелепу на місце втраченого зуба, після чого його використовують як фундамент для встановлення протеза. Одним словом, імплант – це штучна заміна зубного кореня.

 

Імплант складається з двох частин: перша вкручується в кістку і виступає в ролі кореня зуба, друга – абатмент, що з’єднує основну частину з протезом. Основна частина і абатмент можуть бути одним цілим, а можуть бути окремими елементами.

 

Як ставлять зубні імплантати?

 

Процес установки імплантів безпосередньо залежить від ситуації. У деяких випадках встановити їх можна, не розрізаючи ясна, наприклад, після того, як видалили зуб, в інших ситуаціях процес буде здійснюватися за стандартною схемою.

 

Зазвичай установка імплантів становить 5 послідовних етапів:

  1. Обстеження. На першому етапі пацієнт здає всі необхідні аналізи, лікар-стоматолог проводить обстеження. Якщо у пацієнта є захворювання, які можуть перешкоджати встановленню імплантів, їх виявляють на даному етапі. На такому етапі важливо звернути увагу не тільки на стан ясен і зубів, але і всього організму. Для цього потрібно провести обстеження за допомогою рентгена, здати аналізи крові на цукор, ВІЛ і гепатит.
  2. Підготовка до процедури. Якщо нічого не перешкоджає процедурі, можна проводити цей етап. Потрібно підготувати порожнину рота: замінити при необхідності старі коронки, усунути проблеми з яснами, пролікувати хворі зуби. Потім здійснюється комп’ютерна діагностика томографом, виконується панорамний знімок щелепи. Це дозволяє дізнатися, чи є у пацієнта приховані захворювання і визначити, в якому місці найкраще встановити імплант.
  3. Хірургічне втручання. Імплант впроваджується в кістку після того, як прокололи або розрізали ясна. Після установки конструкції кріпиться заглушка і зашивається тканина ясен. Процес приживлення може тривати досить довго, до 6 місяців, але за допомогою сучасних методик можна значно скоротити цей час.

Бувають випадки, коли не вистачає кісткової тканини для проведення операції і необхідно її наростити. Для цього перед установкою імпланта проводять окрему операцію по нарощування, яка триває близько 2-3 годин і допомагає збільшити розміри ясневої кістки. Загоєння відбувається від 3 місяців і більше. Якщо пацієнт відмовляється нарощувати кістку, доктор шукає інші технології або матеріали для заміни загубленого зуба.

tyle=”text-align: center;”>как ставят имплант

  1. Установка абатмента. Перед тим як встановлювати цей елемент, пацієнту вбудовується спеціальний формувач ясен. Через 2 тижні формувач знімається і встановлюється абатмент.
  2. Заключні процедури. На останньому етапі виготовляють штучний зуб: підбирають найбільш підходящий відтінок, виготовляють протез і встановлюють його на абатмент. Процедура займає кілька годин і дозволяє пацієнтові повернутися до звичного способу життя відразу після установки штучного зуба.

 

Приходьте в нашу стоматологічну клініку “C.D. Clinic” і наші фахівці допоможуть вам з вирішенням будь-яких проблем з зубами. Ми знаходимося в Києві і готові допомогти кожному.